Site Loader

Na začátku je záměr stavebníka. Někdo chce malý, rodinný domeček, jiný generační objekt, další potřebuje konečně rozjet podnikatelský, či živnostenský plán. Prvotní je stavební dokumentace. Pokud nejste právě architekt, těžko vystačíte s vlastními silami. Odborník samozřejmě navrhuje plánovanou stavbu na základě konzultace s klientem. Máte možnost prosadit Vaše nápady, náměty, připomínky, máte možnost interiér zcela uzpůsobit aktuálním potřebám. Technickou stránku vyřeší právě architekt. Spočítat a připravit kompletní plány pro Stavební úřad je opravdu odborná práce.
klíč od snu
Samostatnou kapitolou není pouze interiér, ale i exteriér. Už na začátku je dobré promyslet, jak dispozičně situovaný by dům měl být. Je velká škoda, když neuváženou volbou znehodnotíte okolní pozemek. Připravíte se tak o možnost využívat například velkou zahradu, spojenou s místem na bazén a odpočinkovou zónou. Ano, než prostě lidově řečeno prvně kopnete do země, musíte mít v hlavě ujasněno mnoho věcí. Po založení základů už není cesty zpět! Obydlí nestavíme na rok, či na dva. Mnohdy se dokonce dědí z generace na generaci, takže špatné rozhodnutí bude dopadat i na Vaše děti a jejich potomky!
Ten pocit za to stojí! Stojí za to, mít a žít ve vlastním domě! Nejste limitování společným bydlením na patře, netrnete hrůzou pokaždé, když se přistěhuje nový nájemník. Sami rozhodujete, s kým budete pod jednou střechou. Není proto žádný div, že se tolik obyvatel panelových a jiných společných domů stěhuje do svého. Vidina soukromí a prostoru je jednoduše více, než lákavá!
bydlení ve vlastním
Je potřeba zmínit, že pořízení domu je i skvělou investicí do budoucna. Pro uložení financí je nemovitost skvělou volbou. Nemusíte sledovat, jak se drží ceny na burze, nemusíte řešit klesající úrok. Při rozhodování, kam s nimi, je volba jasná. Rozhodně nemůžete udělat chybu!