Site Loader

Voda, topení a plyn

Kdo z vás pamatuje dobu reálného socialismu, možná si vybaví instalatéra, jak v laclových montérkách řeže závity do pozinkovaných půlcoulových trubek, a jak je omotává česáním, aby po zašroubování do armatur spoj pevně držel a neprotékal. Rozvody vody v ocelových trubkách byly typickým instalatérským úkonem, ale od té doby došlo v tomto řemeslném oboru k mnoha změnám. V první řadě se instalatéři profilují jako řemeslníci, kteří mají na starosti systémy rozvodů vody včetně odpadů, topení a plynu. Můžete tedy instalatéra požádat o jakékoli pracovní úkony v tomto rozsahu. Týká se to například plynových kotlů, karmy, sporáků a kamen, vodovodních trubek, sanitární techniky, odpadního potrubí, domovní a uliční kanalizace a také topení, jako jsou radiátory nebo podlahové vytápění.

instalatér při práci

Havarijní situace

Instalatéři v Praze kanalizace-instalateri.cz bývají k dispozici nonstop. Je to velmi podobné například hasičům či zdravotnickému záchrannému sboru. Instalatéra můžete zavolat třeba o půlnoci, když je někde v domě cítit plyn, anebo se zanese odpad na toaletě a nedá se vlastními prostředky prorazit. Domníváte-li se, že je situace sice havarijního charakteru, ale máte pochybnosti, zda nebudou instalatéři „nadávat“ kvůli vaší neznalosti a hlouposti, nemějte vůbec obavy a raději je včas kontaktujte, protože za prvé vám nikdo nadávat nebude a za druhé je vždy lepší něco přecenit, než podcenit.

instalatérské rozvody

Byty, domy, rekreační objekty, kanceláře, školy, sportoviště, výrobní haly, sklady atd.

Rozsah instalatérských prací je v podstatě neomezený. Když se nad tím více do hloubky zamyslíte, zjistíte, že minimálně rozvody vody a topení jsou ve všech prostorách, které obývají lidé nebo některá zvířata či rostliny. A stačí se rozhlédnout kolem sebe a bude vám jasné, že instalatér má práce tolik, že rozhodně nehrozí, že by se nudil, nebo že by toto důležité zaměstnání zaniklo.