Site Loader

Vybavení dětského pokoje by mělo splňovat dvě základní podmínky. Mělo by být zaprvé hravé a za druhé účelné. Ideální čas pro přeměnu dětského pokoje či dokonce jeho rozsáhlejší rekonstrukci jsou letní prázdniny. Pokud máte možnost děti odeslat na nezbytně dlouhou dobu k babičce a dědovi, budete se moci soustředit pouze na proměnu pokoje. Je lepší soustředit se na jeden úkol, než na deset úkolů včetně zabavení dítěte.
hrací pokoj
Proměnu pokoje předem promyslete!
Nový, hezčí prostor nevznikne okamžitě. Pokud chcete opravdu naplnit dvě základní kritéria, proberte možné změny v pokoji a také Vaše časové a finanční možnosti. Nejdůležitější je plán sestavený podle důležitosti, jednotlivé kroky můžete naplňovat postupně od těch nejdůležitějších až po detaily. Do poslední fáze už můžete klidně zapojit i děti, aby své nové království doladili podle vlastních přání a představ. Dětský pokoj musí odpovídat jak věku dítěte, tak jeho potřebám i zálibám.
plyšáci
Na co byste neměli při zařizování pokoje zapomenout?
· Bezpečnost by měla být na prvním místě.
· Úložných a odkládacích prostor není nikdy dost. Věci budou Vašemu dítěti jen a jen přibývat, tak ať za rok či dva neřešíte nedostatek úložného prostoru.
· Školní povinnosti budou přibývat a dítě bude trávit čím dál víc času sezením u stolu. Na židli pro školáka nešetřete, můžete pořídit takovou, která poroste s ním.
dětský pokoj
Na psacím stole by měl být taky dostatek prostoru.
· Nezapomeňte na kvalitní osvětlení pracovního prostoru i prostoru pro hraní.
· Kvalitní spánek je důležitý u dětí i dospělých. Investujte do lůžka s kvalitní matrací.
· Dodejte pokoji dětský vzhled nástěnkou, tabulovou stěnou, oblíbenými obrázky, pestrými polštáři či měkkým teplým kobercem s dětským motivem. U chlapců jsou dlouho oblíbené koberce s motivem silnic. Sedací pytle pro chvíle odpočinku jsou také skvělým doplňkem dětského pokoje.