Site Loader

Všichni se snažíme, aby náš domov byl co nejkrásnější, nejčistší a aby byl vždy perfektně uklizený. K tomu patří věci jako utírání prachu, mytí oken, luxování nebo čištění podlah. Někomu se může zdát, že to není žádná věda ale někdy není lehké docílit toho, že bude vaše podlaha perfektně čistá.

mytí podlahy

Pojďme se společně podívat na to, jak vyčistit dokonale vaši podlahu.

Uklízejte podlahu pravidelně. Je to lepší a pro vás snazší, než když si podlahy několik dní nevšimnete a potom zjistíte, že se vám na ní nahromadila vrstva špíny. Zkuste také docílit toho, že se bude špinit méně. Nechoďte doma v botách, používejte bačkory nebo pantofle a častěji vyčesávejte své domácí mazlíčky, abyste předešli hromadění jejich srsti.

úklid

Pokud se vám něco rozlije na podlaze, okamžitě to setřete, i kdyby to mělo být v první chvíli jen za pomocí čisté vody. Čím déle skvrnu necháte na podlaze, tím hůře se vám poté bude odstraňovat. Je dobré, abyste měli v zásobě nějaký ten rychločistič, jako první pomoc při podobné nehodě.

Používejte přípravky, které jsou vhodné na váš typ podlahy. Třeba na koberce je nejsnazší použít průběžně lux a jednou za čas je nechat vyčistit. U laminátových podlah zase vynechte čistící přípravky, které jsou založeny na mýdlovém základu. Mohou nechat na vaší podlaze nepěkný film.

U dřevěných podlah je nejlepší pravidelně zametat, setřít vlhkou tkaninou a jednou zač jim dodat lesk tím, že je vyleštíte. S voskem dto nepřehánějte, často vám nadělá více škody než užitku.

Co se týče linolea, opět je nejvhodnější pravidelně zametat či vysát tento povrch. Poté použijte mop nebo vlhkou tkaninu, kterou předtím namočíte do čističe určeného přímo na podlahy. Nepřehánějte to s vodou. Příliš vody linoleu škodí a pokud to budete dělat opakovaně, můžete ho dokonce nenávratně poničit, nebo změnit jeho vzhled.