Site Loader

Zvířata obecně by měla mít pravidelný čas krmení, to znamená každý den ve stejnou dobu. U psa bychom nevyjedenou misku měli odebrat a vrátit mu ji plnou až zase v době, kdy je zvyklý na další porci krmení. Naučí se tak těšit se na jídlo a okamžitě ho také sní. Dospělí psi větších plemen jsou náchylní na torzi žaludku, takže je vhodné je krmit dvakrát denně. Často se stává, že pes nemá chuť k jídlu a nad svojí porcí ohrnuje nos – v tomto případě se nedoporučuje volit jinou stravu v podobě například vařeného masa nebo lákání na pamlsky. Rychle si na to zvykne a problém v podobě nepřijímání klasického krmiva je na světě. U koček jakožto nočních lovců je naopak vhodné doplňovat misku stále. Kočky si navíc umí porce rozvrhnout tak, aby se nepřejedly. Jen kapsičky a pochoutky bychom měli dávkovat podle doporučení na obalu a to u koček i psů. Oschlý obsah kapsičky totiž nesní.
psí plechovka
Každý majitel psa určitě zná jeho psí oči, které sledují každé sousto páníčka s prosbou o malou ochutnávku. Tady je ale důležité vytrvat a kočku ani psa nekrmit od stolu, podporujeme v nich loudění a to se těžko odnaučí. Důležité je také nepřekrmovat. Jistě, sní cokoli a v jakémkoli množství, ale při dávkování krmiva bychom měli brát zřetel na rasu, věk a velikost zvířete. Překrmováním zaděláme našemu zvířecímu miláčkovi na pořádné zdravotní potíže počínaje obezitou a bolestmi kloubů a konče mnohdy tragicky. Rozlišujeme i krmení pro kočky a psy zvlášť. Strava pro ně má odlišné složení a snaha ušetřit na krmení se nevyplatí, protože v případě veterinárních výloh je cena vyšší než uspořená částka například za psí konzervu pro kočku. Porce kvalitních granulí je pro ně prospěšná, protože obsahuje vitamíny, minerály a bílkoviny a díky konzistenci pečuje i o zvířecí chrup, na kterém se neusazuje zubní plak.
pes u misky
Nesmíme zapomenout, že kočka i pes jsou přizpůsobeni k tomu, aby jedli maso. Odpírání této složky z jejich jídelníčku dělají často vegetariánští majitelé. Zvířata z něj ale získávají důležité tuky živočišného původu. Pes ani kočka by si život bez masa určitě neuměli představit.