Site Loader

Stavět dům na klíč, nebo svépomocí? To je opravdu těžká otázka! Každý způsob má své příznivce a hodí se pro zcela jiný typ lidí. Pokud tedy i vy stojíte před volbou stavby domu, ale stále nevíte, pro jaký způsob se rozhodnout, nemusíte věšet hlavu. My jsme pro vás sestavily takového malého rádce! S námi si určitě vyberete ten vhodný způsob právě pro vás!

moderní dům

První možností je stavba rodinného domu na klíč. S tím vám většinou pomohou specializované firmy, jako například stavební firmy vysočina. Nechat si postavit dům na klíč, je varianta, která je vhodná především pro lidi, kteří se stavbou nechtějí mít vůbec žádné starosti. Všechny starosti, tedy kromě vyřízení stavebního povolení, nebo dalších papírování, za vás vyřeší stavební firma. Firmy zkrátka vše zařídí za vás. Většinou se jedná o velké firmy, které pod sebou sdružují elektrikáře, zedníky, instalatéry a další profese nutné ke stavbě domu, což znamená, že veškeré práce na sebe budou plynule navazovat. Nemusíte shánět a domlouvat jednotlivé živnostníky. Tato varianta je zkrátka vhodná především pro lidi, kteří s žádným řemeslem nemají zkušenosti a sami by si dům postavit nedokázali. Ovšem za kvalitu, bezstarostnost a rychlost stavební firmy, si připlatíte.

velký dům

Druhou, již zmíněnou variantou, je stavba domů svépomocí. Tato varianta zjednodušeně řešeno znamená to, že se si veškeré náležitosti stavby musíte vyřešit sami. Jednotlivé práce si buď musíte udělat zcela sami, za pomocí kamarádů, nebo najatých živnostníků. Zkrátka celou stavbu musíte mít pod palcem a jednotlivé práce organizovat. Je tedy nutností, abyste se stavbou měli nějaké zkušenosti a věděli jste, jak má stavba správně postupovat. Ovšem výhodou je, že za stavbu domu svépomocí, nezaplatíte ani zdaleka tolik – co je nesporá výhoda oproti předešlému typu. Oproti tomu však stojí časová náročnost – postavit dům touto metodou trvá podstatně déle.