Site Loader

Je faktem, že zdaleka ne každý z nás má peníze na nový mobilní telefon. Přitom se bez něj v dnešní době v podstatě neobejdeme. Proto je pochopitelné, že v takovém případě sháníme nějaký použitý, který je mnohem levnější. I zde jsou však určitá rizika. Tím asi největším je to, že onen přístroj může být kradený. Není totiž žádným tajemstvím, že jsou to právě mobilní telefony, které jsou lidem nejčastěji odcizeny, a v naprosté většině právě proto, aby byly následně prodány. Samozřejmě snad nikdo z nás nechce kupovat kradené zboží. Problém je, jak zjistit, že tomu tak opravdu není, a že prodejce skutečně nabízí svůj telefon, který již z nějakého důvodu nepotřebuje. Naštěstí existuje pár možností, jak se přesvědčit.

 

mobilní telefony se kradou nejčastěji

 

V první řadě by k němu měla být originální nabíječka. Pokud k němu nedostanete dokonce žádnou, je to velmi podezřelé. Koneckonců, předchozí majitel jej musel nějak nabíjet. Rozhodně by tedy měla být součástí dodávky. Další věcí, na kterou bychom si měli dávat pozor, je podezřele nízká cena za relativně nový model. To totiž ukazuje na to, že přístroj je buď nějakým způsobem poškozený, což by mělo být v inzerátu uvedeno, nebo kradený. Ani v jednom případě se koupě nevyplatí.

 

majitel by měl svůj přístroj znát

 

Ideální samozřejmě je, pokud prodejce může původ přístroje prokázat, avšak zdaleka ne každý si schovává fakturu. Jistě, většinou je schraňujeme po dobu záruky, avšak po jejím uplynutí je většinou vyhodíme. Pokud je tedy přístroj starší než dva roky, může to být i nemožné. Rozhodně se také vyplatí zeptat na podrobnosti k onomu přístroji – co vše umí, kromě základního volání a psaní SMS? Jaké má funkce? Přijímá 5G signál? Majitel by odpověď na všechny tyto otázky měl vědět. Navíc to pomůže i vám, neboť se s přístrojem lépe seznámíte. V každém případě však trvejte na osobním předání a neposílejte peníze předem. I když totiž bude vše vypadat naprosto v pořádku, podvodníků je všude stále dost.