Site Loader

Asi nikdo nebude pochybovat o tom, že zábradlí je skutečně dobrý vynález. Usnadňuje nám život dnes a denně, a aniž si to uvědomujeme, taky jej při mnoha příležitostech zachraňuje. Je však jasné, že ne všechny materiály jsou pro jeho výrobu stejně vhodné a ne všechny se hodí pro všechny příležitosti.silnice s nerezovým zábradlím

Jedním z nejpoužívanějších je v současné době nerezové zábradlí KMK Design. Je to především pro jeho dobré vlastnosti. Právě ty jej předurčují pro nejširší možné využití. Jaké vlastnosti to ale jsou? A má i nějaké nevýhody, kterých bychom si měli být my, jako běžní uživatelé, při jeho používání vědomi?

Nejprve je nutné si říci, o co se vlastně jedná. V principu jde o kov, který je buď nerezový již ze samé své podstaty, jako například nerezová ocel, nebo, častěji, běžný kov natřený antikorozním nátěrem. Už toto samotné předurčuje některé jeho vlastnosti, pro které je zvláště ceněn.

Tou první je jeho odolnost vůči vnějším vlivům. Na rozdíl například od dřeva nepraská a ani nepodléhá erozi jako kámen. Ano, například žula vydrží skutečně dlouho, ale ani ona není vůči tomu imunní. To vše jej předurčuje k tomu, aby byl používán venku i v těch nejtvrdších podmínkách, jaké jsou například na horských hřebenech.

Další užitečnou vlastností, kterou disponuje, je jeho pevnost vůči nárazu. Dokáže ustát, i když do něj narazí skutečně těžký předmět, aniž by prasklo. Zde nám do mysli samozřejmě okamžitě vstoupí automobily. A skutečně, právě to je důvod, proč jej najdeme na všech silničních mostech. Pomohl zabránit již velkému množství pádů do strže či do řeky během autonehod.nerezové zábradlí v opouštěném domě

Avšak vše není zdaleka tak růžové. Ke všem svým dobrým vlastnostem má i některé ne zrovna ideální. Například velmi dobře víme, jak rychle se kov dokáže v létě rozpálit, zvláště na přímém Slunci, a v zimě naopak zmrznout. Všichni přeci známe scénu z filmu Obecná škola, že?

To jej samozřejmě dělá nepříjemným na dotek, zvlášť pro chodce, a může vést až k popáleninám. Proto na jejich držadlo bývá někdy umístěn plastový kryt, který však stejně časem odpadne.

I přes to se jedná o skutečně kvalitní materiál, jehož použití v budoucnu bude jen vzrůstat.