Site Loader


Asi není třeba říkat, že pro úspěch podnikání je e důležité i to, kde je umístěno sídlo dané firmy. Jistě, tento fakt nemá tak velký vliv jako například marketing, svou roli však bezesporu hraje. Proto je jasné, že by toho měli zvláště začínající podnikatelé využít.

Ze všech možností je zdaleka nejprestižnější Praha. Jedná se nejen o naše hlavní město, je také největší v naší republice, a navíc je v podstatě centrum obchodu. Také ji znají i v zahraničí, což nám může jen pomoci, pokud se rozhodneme expandovat za hranice.

moderní firemní sídla

Je však pravdou, že i v Praze najdeme virtuální sídla v různé ceně. To přináší otázku, zda je nejlevnější virtuální sídlo Praha skutečně lepší, než například to v Brně. Odpověď totiž není ani zdaleka tak jednoznačná, jak by se mohlo zdát.

Nejprve je nutné se podívat, co za své peníze vlastně dostaneme. Jaká je konkrétní lokalita daného sídla? U těch nejlevnějších variant s největší pravděpodobností nelze čekat žádný zázrak, avšak měli bychom si dávat pozor, aby nebylo v nějaké skutečně „nevábné“ čtvrti.

podpis smlouvy o pronájmu virtuálního sídla

V takovém případě je jasné, že je výhodnější si raději za stejnou částku pořídit nějaké v jiném městě, kde za tyto peníze dostaneme přeci jen o něco lepší. Zvláště pokud v něm budeme chtít pořádat schůzky, například s investory.

Také bychom se měli zajímat o konkrétní služby. Jak často můžeme dané sídlo využívat k již zmíněným schůzkám? Jsou v ceně zahrnuty i energie a úklid? Jak dlouho zde budeme mít uloženou poštu? Na to vše je nutné již před podpisem smlouvy znát odpověď.

Rozhodně neuškodí, pokud dané místo předem navštívíte, abyste si udělali přesnou představu, o co se přesně jedná. A pamatujte si, že i když budova může zevnitř vypadat velmi dobře, pokud nebude reprezentativní i z venku, bude to mít značně negativní vliv na úspěch vašich jednání. To si samozřejmě žádný podnikatel nemůže dovolit. Proto vybírejme pečlivě.