Site Loader

Díky české kuchyni, kterážto nepatří zrovna mezi ty nejdietnější a sedavému způsobu života se našinci stále častěji potýkají tu s menší, tu s větší nadváhou. Pokud se nejedná o nic strašného, neměl by to být žádný velký problém, nicméně jakmile člověk váží více než dvacet kilo nadprůměr, určitě by měl minimálně uvažovat o tom, jak se tohoto nadměrného závaží zbaví. Obezita totiž nejenže špatně vypadá, ale zároveň se negativním způsobem podepisuje na lidském zdravím. Lidé trpící nadměrnou nadváhou jsou prokazatelně daleko nemocnější než jedinci, kteří jsou na tom v tomto ohledu daleko lépe.

Grapefruit

Kdo chce vědět, jak na tom skutečně je, ten se samozřejmě zváží. Nicméně samotná hmotnost není tak úplně přesná. Například dvoumetrový dlouhán může vážit hodně, nicméně vzhledem k jeho výšce se nakonec nemusí jednat o žádný problém. Proto je lepší si jednou za čas vypočítat index BMI, který je daleko přesnější. Není potřeba si s tím kdovíjak namáhat hlavinku, existuje rovněž internetová BMI kalkulačka https://www.bmikalkulacka.cz/, se kterou je práce legrace.

Běžkyně

Méně tuku a cukru

Alfou a omegou každého hubnutí je jídelníček. Bez jeho změny se člověk neobejde. Nemusí to však být za všech okolností změna kdovíjak zásadní, právě naopak. Někteří lidé musí jen přestat jíst sladké a tučné a všechno bude v pořádku. Zásadní je vyvarovat se právě takovýmto potravinám, které mohou za nabývání váhy u zhruba 90 % obyvatelstva. Ideální je živit se z větší části hlavně zeleninou, pokud možno tepelně neupravenou, ovocem, luštěninami a rybami, respektive drůbežím masem.

Ne každý, kdo změní jídelníček, může hned začít hubnout. Někdy to chvíli trvá, zvláště, když daný jedinec cvičí a nabírá svaly, které rovněž něco váží. Proto je dobré ze začátku nepropadat panice a držet se správně nastaveného plánu. V případě, že ani pak nepůjdou vidět výsledky, je vhodné navštívit specialistu a poradit se s ním co dál.