Site Loader

Stěhování se dá zvládnout docela snadno, když s ním začnete v dalekém předstihu. Kdo má v úmyslu stihnout vše během jediného víkendu, musí počítat s chaosem a stresem. Samozřejmě, pokud jste v nájemní garsonce a stačí vám sbalit věci do deseti papírových krabic, které převezete v zavazadlovém prostoru svého kombíku, pak jste, jak se říká lidově „za vodou“.

potřebné nářadí

A co váš nábytek

Balení věcí do krabic je asi to první, čím se běžná stěhovací akce začíná. Jde to obvykle od ruky, věci ubývají a postupně mizí v útrobách tvrdého kartonu a zdá se, že vás již nic nezaskočí. Zvláště tehdy, máte-li objednané stěhováky, a spoléháte na to, že vám přenesou na nové působiště i větší domácí spotřebiče a koberce.

Pak je tu ovšem i nábytek, dnes ve většině případů rozebíratelný. Nespoléhejte na to, že vám jej stěhováci přenesou ve složeném stavu, to se vůbec nedoporučuje vzhledem k tomu, že se při jeho přenášení velmi namáhají všechny spoje s kolíky, vruty a šrouby, tím se zkracuje jeho životnost a může se ve spojích i nevratně poškodit. Cokoli je rozebíratelné, mělo by se demontovat na jednotlivé části a ty přestěhovat samostatně, pečlivě zabalené, např. do bublinkové fólie či tenké flexibilní fólie.

montáž skříně

Rozebírání a montáž nábytku Odnesto.cz však může představovat tvrdý oříšek, stává se to v případech, kdy nemáte potřebné nářadí, návod, jste na to sami a nemáte spolehlivého pomocníka, desky jsou příliš těžké, šrouby mají stržený závit atd. Obrovský problém mohou představovat velké skříňové sestavy vestaveb na míru a kuchyňské linky či závěsné police. Některé specializované stěhovací firmy s tím počítají a na základě požadavků zákazníků zahrnují do svého pracovního programu i tyto záležitosti.

Máte-li obavy z některých podobných situací, kdy si nejste jisti vlastními schopnostmi a možnostmi, obraťte se s prosbou na stěhováky a problém konzultujte raději včas. Na poslední chvíli nenechávejte nic, tím se celý proces promění na pohodový sled událostí, které budete mít vy i stěhovací firma pod kontrolou.