Site Loader

Ačkoliv trávení dovolené v zahraničí je velmi populární, stále ještě se najde spousta lidí, kteří své volno i s rodinou stráví raději objevováním krás naší země. A jedním z oblíbených cílů je jižní Morava. To má samozřejmě svůj důvod – jedná se o oblast s průměrně nejvyšší roční teplotou u nás a také s nejnižším průměrem srážek. To garantuje velkou pravděpodobnost suchého a teplého počasí, což je právě to, co si o letní dovolené přejeme.

hotelová snídaně

Avšak pokud se sem chceme vypravit na rodinnou dovolenou, bude nás mimo jiné zajímat, zda nabízí dolní Morava ubytování s dětmi. Ty totiž mají své specifické potřeby a na mnoha místech je proto neubytovávají. Naštěstí i zde existuje poměrně velké množství hotelů, penzionů, chatek i kempů, kde se můžete i se svým potomkem ubytovat. Než se však pro některý z nich rozhodnete, je potřeba se pečlivě zamyslet. Aby si dovolenou užili všichni, je potřeba vše dobře naplánovat. Nejprve si zjistěte, jak daleko od vašeho ubytování je cíl vaší cesty, ať už je to jezero, město či hrad nebo zámek. Také je důležité vzít v úvahu fakt, zda se budete přepravovat vlastním automobilem, veřejnou dopravou, na kole či pěšky. Musíme si totiž uvědomit, že děti nemají ani zdaleka takovou vytrvalost či fyzickou kondici jako dospělý člověk. Pokud tedy chceme, aby z cíle naší cesty něco měly, je potřeba ji udělat co možná nejpohodlnější a nejkratší.

klasický hotelový pokoj

Další, co je nutné zvážit, je způsob stravování. Budeme jíst v jídelně dané ubytovny, nebo budeme chodit do restaurací? Mají tam dětské porce? Děti jsou navíc o dost vybíravější, co se jídla týče než dospělý. A s tím je nutné počítat. V neposlední řadě je dobré se zaměřit také na to, zda tam mají nějaký dětský koutek či jinou zábavu, kterou by mohly využít. Zde je samozřejmě dobré řídit se věkem našeho potomka. Ale to ostatně platí při všech činnostech. Vybrat dobře ubytování není jednoduchý úkol, zvláště pokud máte děti. Věřte však, že vynaložená námaha se vám rozhodně vyplatí.