Site Loader

Mobilní telefony jsou nedílnou součástí dnešní moderní doby. Používá je snad úplně každý, a to v běžném životě. V pracovním životě tak prostě během celého dne. Často si lidé myslí, že jim při používání mobilního telefonu nic nehrozí, že mají nad vším kontrolu a nemůže se nic stát. Ale to je bohužel opak. Lidská vynalézavost je super věc, pomáhá populaci se posouvat dál, ovšem vynalézavost má i druhou stránku, a to tím, že lidé vynalézají i podvody. Kvůli těmto podvodem se můžeme často i nachytat. Podvodníků je v dnešní době čím dál více, a proto je i více možností, jak nás nachytat. Dnes se společně podíváme na několik příkladů, které by nám mohly hrozit, a proto je potřeba dát si na ně pozor. 

Užívání mobilního telefonu

SMS podvody 

Jedním z takových podvodů je například podvod přes sms zprávy, kdy vám podvodník pošle sms zprávu ze skrytého čísla, která vypadá například jako úplně normální zpráva třeba z vaší banky a máte v ní kliknout na nějaký odkaz. Většinou je tohle ovšem podvod. Banka vám posílá zprávy jen z jejich oficiálního čísla. Pokud vám dojde zpráva z jakéhokoliv jiného čísla, která se bude vydávat za Vaši banku, rozhodně na zprávu vůbec neklikejte. Tyhle podvody fungují na jednoduchém principu. Díky odkazu, který aktivujete, se vám viník dostane do vašeho mobilu a může vám klidně vykrást účet, pokud máte sjednané mobilní bankovnictví, internetové. 

Sociální propojení

Účty sociálních sítí 

Dalším druhem podvodu, na který je potřeba si dát pozor, je odcizení účtu na sociálních síti. Tahle záležitost je velice nebezpečná, i když se na první pohled nemusí zdát. Kdyby se vám tohle stalo, musíte si představit to, že se vám podvodník dostane do všech vašich konverzací, které jste na sociálních sítích vedli. V těchto konverzacích můžou být například sdílené, nějaká hesla, přístupové kódy, ale nebo i osobní a intimní věci. Rozhodně to jsou věci, které nechcete, aby se dostaly na veřejnost. Proto si vždy dávejte pozor, abyste nikde veřejně svoje přihlašovací údaje nesdíleli.