Site Loader

Zaujala vás nebankovní hypotéka, ale obáváte se, že nejste schopni splnit její zásadní podmínku, tedy ručit nemovitostí? V tom případě je na místě podívat se podrobně na pravidla toho, jak o takový úvěr požádat, co je třeba splnit pro jeho přidělení, a jak jej zvládnout.
Mnoho potenciálních žadatelů o úvěr se děsí ručení nemovitostí. Ač to na první pohled může vypadat složitě, ve skutečnosti je taková podmínka velice jednoduchá a není nijak složité ji vyřešit.kalkulačka, počítat

Proč ručení nemovitostí?

Jestliže hledáte jednoduchou a rychlou půjčku, která vás nebude zbytečně zatěžovat, nebankovní úvěr takový jednoznačně je. Má mnoho velkých předností – dá se vyřídit opravdu rychle, bez komplikací a bez zbytečných omezení. Peníze můžete následně využít podle vašich představ. Jenže aby to tak mohlo být, musíte dát poskytovateli úvěru dostatečnou záruku, že budete bez potíží splácet. A když nemáte peníze, nezbývá než po vás žádat ručení nemovitostí.
Nemovitosti budou mít svou rozumnou hodnotu v každé době, takže když se takovým závazkem zaručíte za to, že svým povinnostem dostojíte, je to pro poskytovatele prakticky bez rizika. Buď půjčku splatíte. A když ne, připadne mu adekvátní náhrada.

Máte se o svou nemovitost bát?

Obavy rozhodně nejsou na místě. Když budete bez potíží splácet, tak ani nepoznáte, že svým majetkem ručíte. Užívat ho budete moci prakticky bez omezení. Ručení nemovitostí je proto snadný a praktický způsob, jak se dostat k penězům, které by pro vás jinak mohly být těžko dostupné.bankovky, lupa, kalkulačka

Čím můžete ručit?

Možností je celá řada, nemusí se zdaleka jednat pouze o rodinný dům anebo klasický byt. Sjednat si můžete i hypotéku na družstevní byt https://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/, stejně tak jako půjčku oproti pozemku, garáži, anebo jinému majetku.
Dokonce existuje i řešení pro případ, že vy sami nic nevlastníte – může za vás ručit i kdokoli jiný, kdo k tomu bude ochotný.