Site Loader

Obzvláště řemesla, která byla po staletí doménou mužů, najdou své pokračovatele i v dnešní době. Mnoho mladých mužů hledá manuální činnost, která odvede pozornost od neustálého přemýšlení. A umožní se naučit něco nového.  Velkou oblibu si i v současnosti u mužů našlo staré řemeslo – vaření piva. A protože muži rádi experimentují, je pro ně tato aktivita velkým dobrodružstvím. Která se zpočátku, kdy vyplňuje čas coby nový koníček, překlene do budování vlastní živnosti. Velkou výhodou je možnost vytvořit vlastní značku, která přinese i požadovaný zisk. Na investici do dalších, novějších technologií. Výroba vína už vyžaduje větší zkušenosti. Toto řemeslo se ve většině případů dědí z otce na syna. I v tomto oboru se technické vybavení neustále zdokonaluje. A proto je velkou výhodou, když začínající vinař je technicky vzdělán.

Na zdraví

Využije tyto znalosti už při sázení nového vína, při jeho sběru, při zpracování a nakonec i při distribuci. Chovatelem domácích zvířat a drůbeže či včelařem se rovněž nestane člověk ze dne na den. Obě tato stará řemesla byla rozšířená především mezi muži. A obě, pokud se dobře zvládla, byla schopna uživit i celou rodinu. V současné době tyto aktivity vyhledávají všichni, kteří se stěhují z města na vesnici. A využívají k jejich provozování vlastní zahrady. Obzvláště slepice jsou vítaným koníčkem pro muže všeho věku. Vytvořit potřebné obydlí, ohraničit výběh a zajistit vhodné krmení je v jejich silách.

Chov slepic

Odměnou je spokojená rodina při konzumaci domácích vajíček. A dobrý pocit je i z ochrany životního prostředí. Včelařství už vyžaduje větší zkušenosti a proto vznikají spolky, ve kterých si včelaři radí. Takže tento jeden z nejužitečnějších koníčků lze začít provozovat už v mladém věku. A většina mužů ho vykonává až do stáří. Tradičním řemeslem, ke kterému se rovněž přidávají stále mladší zájemci, je řezbářství. Z původního nástroje – dláta přesedlali na motorovou pilu, kterou vytvářejí nejen umělecká díla. Ale rovněž výrobky každodenní potřeby. Pro všechny zájemce o tento obor jsou pořádány kurzy, ve kterých je vysvětleno vše potřebné.