Site Loader

Jakou barvu potahu zvolit

Nespornou výhodou sedacích vaků a pytlů je možnost vyrábět je v pestrých barvách. Některé bývají s potiskem, který připomíná různá zvířátka, květinové motivy, fotbalový míč, ale většinou tvoří jednobarevné či dvoubarevné kombinace. Barvy nejlépe vyniknou na potahu z nylonové tkaniny, ta je velmi pevná, má dlouhou životnost a barvy si udržují stálý odstín řadu let.

modrý vak

Pravdou je, že většina zájemců pohlíží především na kvalitu výplně, na samotnou konstrukci, velikost a nosnost vaku a barvě věnují pozornost až na samotný závěr rozhodování, který z vaků vlastně pořídit. Barvy však velmi ovlivňují naší psychiku, zvláště, jde-li o velkou plochu, která je v našem optickém zorném úhlu.

šedý vak

Červená – velmi výrazná barva ostře kontrastuje se svým okolím a hodí se pro každého, kdo potřebuje podpořit krevní oběh, životní vitalitu a sílu, odhodlání se více pohybovat a něco v životě dokázat. Červená je velmi dynamická až agresivní a tak ji nekombinujte s černou nebo šedou, lépe vynikne s barvou bílou či zelenou a modrou, které její vliv zčásti neutralizují. Výhodou jsou také vaky oboustranné – dvojbarevné, které můžete otočit na druhou stranu.

Žlutá – tu milují především děti, ale poslouží i dospělým, kteří trpí zažívacími obtížemi, především v oblasti žaludku. Posiluje nervovou soustavu a výrazně brzdí deprese, zvláště na podzim a v zimě. Je barvou velmi veselou, takže vám dokáže zlepšit náladu.

Modrá – na tu by měli vsadit lidé tvořiví, zvláště na tyrkysový odstín. Modrá a stejně tak i fialová je zároveň barvou chladnou a tak se hodí spíše tam, kde jsou v zimě dobře vytápěné prostory, anebo v létě neprosluněnou část bytu.

Zelená a růžová – dvě poněkud opomíjené barvy, které lze ovšem doporučit každému, kdo chce podpořit dobré mezilidské vztahy. Zelená je barvou srdeční čakry a růžová barvou lásky.