Site Loader

Kdo chce zhubnout nějaké to kilo, neobejde se bez kontroly příjmu stravy. Můžete cvičit jak chcete, ale pokud je váš jídelníček plný tučných jídel, přeslazeného pití a smažených pokrmů, nikdy se na vysněnou váhu nedostanete. Stejně tak sportovci, kteří si potřebují vytvarovat postavu, máme na mysli nejrůznější fitness sportovce, ale i kulturisty, kterých je v posilovnách také stále dost, musí dbát na svůj jídelníček. Základem vyvážené stravy je udržet správný poměr mezi bílkovinami, tuky, vlákninou a cukry, a nezapomenout na všechny potřebné vitamíny, minerály a stopové prvky. Že to zní strašně složité? Ale ono to opravdu není jednoduché sestavit si správný jídelníček, pokud chceme zhubnout nebo tvarovat postavu. A právě proto jsou tu výživoví poradci.

svaly

Každý správný výživový poradce by si na vás měl udělat čas, vyslechnout si vaše přání, která chcete dietou dosáhnout, měl by s vámi probrat vás denní režim, ale hlavně měl by provést měření nejen vaší váhy, ale stanovit poměr tuků a svalů ve vašem těle. A na základě všech těchto vstupních údajů vám může sestavit jídelníček na míru. Nikdy nelze kopírovat jídelníček vaší sousedky, které přece tak krásně zabral a ona shodila už 10 kilo.

Jen výživový poradce může říct, zda se pro vás hodí vysokoproteinová dieta, a zároveň vás nenechám abyste si ji sestavili sami podle rad z internetu, ale sestaví vám plně hodnotný jídelníček, s množstvím i časy jednotlivých jídel, tak abyste byli schopni si jídla sami připravit, a proto právě potřebuje znát i váš denní rozvrh.

svaly

Sestavovat si jídelníček, pokud chcete shodit nějaké to kilo nebo v rámci fitness postavy vyrýsovat svaly, to může být zásadní zásah do vašeho organismu, kterým si můžete závažně ublížit. Nechte si sestavovat jídelníček výživovým poradcem nebo jej aspoň konzultujte se svým praktickým lékařem.