Site Loader

Ať žije business, který lidé chtějí vytvořit téměř z čehokoli. Chcete, aby Vaše děti viděly nějaký zábavní park? Super, zaplatíte drahé vstupné a prohlídková trasa Vás povede od jednoho lákadla ke druhému, Vy svým dětem a jejich prosbám neodoláte, tu koupíte bonusovou trasu, únikovou hru, tu limonádu a tady zase zmrzlinu. Jinde cestou koupíte párek v rohlíku či jiné nezdravé občerstvení, protože cesta vede náhodou okolo, když Vaše děti vidí jiné, jak se ládují zmrzlinou, žadoní o ní také.
rozhledna na poli
Další přestávka ve vyhlídkové trase je samozřejmě u obchodu se suvenýry, podivnými plyšovými obludami, pexesy, slizy, hopíky a podobně. Váš původní plán, ukázat dětem zvířata, která se dříve běžně chovaly na vesnicích, se jaksi značně prodražuje, další zastávkou je dětské hřiště s novodobými atrakcemi a tak strávíte celý den kdesi na takzvané farmě, kde vlastně ani nebylo žádné zvíře vidět, Vaše děti se vyfotily se starým unaveným poníkem a jeli jste zpět domů s o dost odlehčenými peněženkami. Ano, i tak se dělá business.
Příště se tedy snažíte vymyslet méně finančně náročný výlet. Zvolíte si nějakou vyhlídku, kde se cestou k ní, doufáte, děti unaví. Jenže k vyhlídce vede atrakce jako je lanovka, děti žadoní o cestu lanovkou, jak je strašně moc bolí nožičky. Tak ustoupíte, jedete lanovkou v ceně drahoty, lanovka Vás vysadí ve své horní stanici, kde je občerstvení, zmrzlina a další lákadla, děti samo sebou vyloudí občerstvení, než pokračujete pár schodů na rozhlednu.
kabinová lanovka
Po vystoupání na horu, se chcete kochat výhledem, ale Vaši potomci se zajímají pouze o obrovskou klouzačku, vedoucí z horního patra rozhledny až dolů. Po chvilce jejich naléhání zaplatíte všem sjezd dolů po klouzačce. Jinak řečeno velké trubce. A jste dole, opět další lákadlo. Sjezd z kopce k dolní stanici na půjčených koloběžkách. Rezignovaně vytahujete peněženky a platíte půjčovné. Za chvilku jste dole pod kopcem, vrátíte půjčené koloběžky a s prázdnou peněženkou usedáte do auta a vydáváte se směr domov.