Site Loader

Za pádem aplikace Skype je hned několik faktorů, abychom je ale pochopili, musíme lehce nahlédnout do její historie.

První verze Skypu byla vypuštěna do světa v roce 2003 a ze začátku neměla příliš úspěch co se týče internetových hovorů, jelikož ne každý v té době měl u svého stolního počítače mikrofon. Na hlasové hovory přes internet, které často promoval jako zdarma totiž sázel nejvíce a jeho popularita začala stoupat až o pár let později.

Lidé si mohli zdarma zavolat, napsat, lehce sdílet obrázky či videa, a všechny tyto možnosti si jeho uživatelé rychle oblíbili. Postupně Skype začal přidávat různé funkce jako například propojení se sociální sítí Facebook, přes kterou bylo možné jen díky Skypu provozovat videohovory, jenže poté už to Facebook zvládal sám a spolupráce se Skypem tak byla ukončena.

elearning

Popularity této služby si všiml Microsoft, který se v roce 2011 rozhodl jej koupit. Dá se říci, že od té doby sice přibylo pár užitečných funkcí, ale převážně ty špatné, o které se nikdo neprosil a taky velká neohleduplnost na optimalizaci. Ta měla za následek padání aplikace, její nestabilní chod a to vyústilo v to, že lidé pomalu začali přecházet na jiné služby, jelikož tehdy už přišel nástup chytrých telefonů a s tím i velké množství alternativních služeb jako například Viber a Whatsapp.  A právě Whatsapp je dnes jednou z nejpoužívanějších chatovacích aplikací jak na  Google Play, tak na Appstore. 

socialmedia

Tímto vším se jen potvrdilo to, že lidé chtějí stabilní a jednoduchý způsob na to jak se spojit se svou rodinou či přáteli a to tehdy Microsoft jaksi zvoral. Jelikož měl Microsoft tehdy, a nejspíš ještě má, verzi Skypu pro firmy, která také nebyla příliš skvělá, tak se rozhodl pro jeho novou alternativní aplikaci zvanou Microsoft Teams, která také má své mouchy, ale je dnes velmi široce využívaná jak ve firmách, tak ve školství.