Site Loader

České Budějovice jsou hlavní metropolí jihočeského regionu s téměř sto tisíci obyvateli. Za věhlasem tohoto města stojí některé velmi významné symboly, podobně jako tomu bývá v jiných obydlených oblastech, například Prahu si stěží dovedete představit bez Karlova mostu, Orloje na Staroměstské radnici a Václavského náměstí či Pražského hradu.

Sokolský ostrov České Budějovice

Pro České Budějovice jsou typickými symboly například Masné krámy a pivovar Budvar, ale to není zdaleka vše:

Černá věž – kdo zavítá do Prahy, obvykle zatouží prohlédnout si ji z Petřínské rozhledny. Zajistíte-li si levné ubytování v Českých Budějovicích https://www.penzionurudolfa.cz/, neměli byste si nechat ujít příležitost prohlédnout si město z Černé věže. Rozhodně stojí za to vystoupat těch pár desítek schodů. A nezapomeňte s sebou fotoaparát nebo kameru.

Kleť – poněkud odlišný, ale rozhodně neméně zajímavý pohled na vás čeká na nejvyšším vrcholu Blanského lesa. Spatříte odtud nejen České Budějovice, ale i zámek v Hluboké nad Vltavou a pochopitelně také krásu jedné z našich nejkrásnějších lokalit v jihočeském regionu.

rozhledna na Kleti

Soutok Malše s Vltavou – město Mělník mnozí lidé rádi obdivují z ptačí perspektivy, neboť je tu velmi zajímavý pohled na soutok Vltavy a Labe. V Budějicích, jak se jim lidově přezdívá, máte možnost užít si osobitou krásu prostředí soutoku Vltavy a Malše. Na Sokolském ostrově lze navštívit plavecký bazén a můžete se odtud vydat nejstarší cyklostezkou v republice až k zámku v Hluboké nad Vltavou nebo na opačnou stranu k Trilčovu jezu a k rekreačnímu areálu TJ Meteor.

Městské parky – V Českých Budějovicích načerpáte spoustu energie i v městských parcích. Ten nejvýznamnější z nich se nazývá Stromovka, a budete-li obdivovat jeho krásu, možná vás to zláká vypravit se někam dál, za město, třeba na Třeboňsko nebo Českokrumlovsko, případně do Novohradských hor a na Šumavu.