Site Loader

Od nepaměti měly všechny děti radost, když do jejich města na náměstí přijela pouť. Ty hodné se mohly svézt na kolotočích, zkusit kolo štěstí, pochutnat si na cukrové vatě a odnést si domů balónek. Pokud máte doma živější potomky, kteří doslova potřebují vybít svou energii, abyste si i Vy, jako rodiče na konci dne trochu odpočinuli, zkuste vzít celou rodinu na výlet do zábavního parku. Uvidíte, že zde nezabavíte jen děti, ale úplně všechny.

cukrová vata, pouť

V České Republice stojí za zmínku především Matějská pouť, která se koná v Praze v areálu Výstaviště v Holešovicích. Můžete ji navštívit prakticky celý rok, i během svátků a prázdnin. Nejvíce atrakcí zde najdete ale na přelomu února a března, kdy se tradičně areál otevírá veřejnosti. Pokud zde zavítáte mimo víkend během všedních dnů, nemusíte ani platit vstupné a zaplatíte tak pouze za atrakce, na kterých se chcete vyskotačit. Ani české poutě už nejsou jen o velkém řetízkovém kolotoči, ale najdete tady atrakce, které Vám opravdu zvednou hladinu adrenalinu.

Pokud bydlíte na východě republiky, na Slovensku, nebo jednoduše blízko hranic s Polskem, jistě musíte zavítat do parku Energylandia. Z Ostravy se zde autem dostanete přibližně za hodinu a půl. Jedná se o největší zábavní park v Polsku a připomíná obrovská zábavní centra v USA. Najdete zde celkem 52 moderních atrakcí, včetně horských drah, domu hrůzy a ostatních rychlých, či vysokých kolotočů.

Bezpochyby nejslavnější je Prater, ležící ve Vídni. Až příště pojedete za nákupy, či historickými památkami, jistě navštívíte Hundertwasserhaus, dům podobný tomu pražskému Tančícímu. Odtud je to jen malý kousek do nejslavnějšího zábavního areálu v Evropě. Prater podobně jako Energylandia nabízí mnoho nových a moderních strojů. Nejznámější je ale zdejší Vídeňské kolo. I přes poměrně dražší vstupné stojí za to si na něj lístek koupit, uvidíte celé město jako na dlani.
horská dráha, atrakce

Do Rakouska i do Polska to mátě daleko? Bydlíte-li třeba v Západních Čechách, přejeďte do Německa a navštivte Churpfalz Park. Ten se Vám bude líbit především, pokud máte děti ještě menší. Celý areál vypadá jako pohádková knížka, kterou jistě potěšíte každou malou princeznu, či prince.