Site Loader

Správný druh zastínění pomůže proti pronikání světla do interiéru a zároveň proti jeho přehřívání. A zastínění, které je nainstalováno v domě navíc ještě dotvořuje estetický zjev celého pokoje. Je proto potřeba se při výběru řídit jak typem materiálu, tak také jeho vzorem. K dotvoření té správné atmosféry v místnosti musí přece všechno perfektně ladit.
horizontální žaluzie
Nestárnoucím a přece stále ještě zajímavým doplňkem jsou již dlouhá léta závěsy. Snadno se vyměňují kus za kus, takže pokud se jedny okoukají, není problém si jednoduše pořídit druhé. Tomu odpovídá také pořizovací cena, která oproti ostatním stínidlům není vysoká. Mimo to je výběr velmi široký, a to jak materiálů, barev, tak i vzorů. Vzhledem k tomu, že se závěsy svou rozložitostí stanou dominantním prvkem místnosti, je třeba jejich výběru věnovat patřičnou pozornost. Jejich využití je ale nejen estetické, dokážou pokoj také zatemnit, udržet v něm teplo v zimě či naopak chládek v létě. Také mohou vyvolat optický klam – do menších prostor se proto hodí lehčí (průsvitnější) materiály a světlé barvy, do těch větších potom mohou přijít zase tmavší odstíny z hrubšího materiálu.
Praktickým řešením jsou žaluzie, kterými lze snadno ovlivnit množství světla propouštěného dovnitř. Na výběr jsou horizontální či vertikální varianty, které se hodí jak do interiéru, tak také ven. Jejich výhodou je dlouhá životnost a snadná údržba. Lze dosáhnout také toho, že se z nich prach nebude muset otírat vůbec. Řešením je jejich umístění mezi skla okna. Dnes se žaluzie vyrábí z různých materiálů – hliníku, látky, dřeva, bambusu či z dřevěných tkanin. Kvalitní žaluzie pak pomáhají při úpravě klimatu – v létě zabraňují přehřívání interiéru, v zimě zase úniku tepla ven.
Rolety mohou být také vnitřní i venkovní. Nejčastěji bývají vyrobeny z hliníku, ale výjimkou není ani polyester, dřevo, bambus či speciální zebrované rolety. Ty jsou složeny z průsvitných a neprůsvitných proužků, kterými lze upravovat intenzitu světla. Kromě stínění zabraňují také průniku hluku a ty venkovní také proti zlodějům.
vertikální žaluzie
Výběr je samozřejmě na každém, protože záleží na každém jedinci, co preferuje. Ať už zvolíte cokoliv, dbejte na to, abyste s výběrem byli spokojeni co nejdéle.