Site Loader

LED diody způsobily revoluci v moderním pojetí osvětlovací techniky. V návaznosti na tuto technologii můžeme provozovat dotykové displeje mobilních telefonů a tabletů, obrazové plochy notebooků, stolních monitorů a televizorů, a využívat výhod LED žárovek, panelů, pásků, reflektorů a zářivek.

světla v ložnici

Zářivky v podobě lineárních trubic, které pracují na principu nízkotlakých výbojek, jsou po žárovkách s paticí E27 nejrozšířenější typ světelného zdroje. Nahradíme-li je technologií LED, získáme plnohodnotný zdroj s nižší spotřebou energie a delší životností. Můžeme si zvolit i přijatelnou barvu světla (teplotu chromatičnosti) a nejsme závislí pouze na studené bílé, která využití klasických zářivek zužuje na osvětlování pracovních stolů v domácnostech, kancelářích a dílnách.

Kam umístit LED zářivku

Náhrada stávající lineární trubice – staré zářivky obsahují rtuť, jsou vyrobené ze skla a představují tak významné zdravotní riziko při poškození. Tělesa, která pracují na principu polovodičů, mají kryt zhotovený z plastového výlisku a můžeme je pohodlně vyměnit zvláště tam, kde jde o nejvyužívanější otočné kolíkové patice T8 a T5. Zvolíme-li vhodnou barvu světla mezi studenou, neutrální, či teplou bílou, máme k dispozici snadné a úsporné řešení, aniž bychom museli měnit celá svítidla.

osvětlení v ložnici

Podsvícení nábytku – v současné době je velký zájem o různé LED zářivky Lightpark.cz a další aplikace v podobě pásků, s nimiž lze zacházet velice variabilně a umístit je v podstatě kamkoli. Mohou vytvářet různobarevné variace podsvícení nábytkových sestav, polic, lůžek a stolků. Dobře se ujímají i tam, kde jde o nestandardní nábytek, např. z přepravních palet. Stejnou funkci zastanou i zářivkové trubice, jejich výhodou je vícesměrový úhel osvitu, minimální zahřívání, volitelný barevný odstín bílého světla a snadná montáž. Mohou být v různých délkách umístěny i tam, kde by byl problém s jinými svítidly. Navíc mají plastový kryt, nejde tedy o skleněnou trubici, která se i při drobném nárazu roztříští na drobné úlomky.

4/5 - (3 votes)